Brukarstwo

Czy znudziło Ci się po każdym deszczu omijanie kałuż na podwórku gdy wychodzisz z domu?

Mamy na to radę: proponujemy Ci profesjonalną pomoc przy stworzeniu Twojego nowego podwórka wyłożonego piękną kostką brukową . Mamy szeroki wachlarz możliwości i projektów . A jeżeli zaprojektujesz sam doradzimy we wszystkim i znajdziemy najlepsze rozwiązanie abyś z przyjemnością mógł spojrzeć na swoje nowe podwórko. W naszej ofercie znajdują się: wjazdy, chodniki, opaski wokół domu i garażu , schody ,tarasy, miejsca pod grill co tylko sobie wymarzysz my wykonamy. Doradzimy Ci w wyborze i dopasowaniu do waszego gustu i kieszeni odpowiedniej kostki brukowej z renomowanych firm Polskich takich jak : Jadar , Pols-bruk , Koz-bet , Sammerlock , Drew-bet .Zaopatrujemy się najczęściej w bardzo dobrze zaopatrzonym składzie Karmirhen. Zorganizujemy wywozy i uporządkujemy teren. Po wyjściu naszej brygady Twoje podwórko nabierze innego wymiaru. Mamy sposoby na niwelację tak aby woda nie zbierała się w miejscach gdzie nie jest mile widziana . Zrobimy odpowiednie spadki i odwodnienia. Mamy dwa rodzaje odwodnień : liniowe i powierzchniowe, obydwa jak sami widzicie są bardzo estetyczne .

7 błędów przy budowie podjazdu z kostki brukowej

1. Brak projektu geologicznego

Projekt podjazdu może znacznie usprawnić prowadzenie robót, szczególnie, gdy decydujemy się na samodzielne lub przez profesjonalną firmę brukarską ich wykonanie. Projekt opłaca się zamówić w firmie gdzie kupujemy  kostkę, bo najczęściej wliczony jest w jej cenę. Może też wykonać go architekt krajobrazu .

2. Zbyt mały plac manewrowy

Swobodne manewrowanie pojazdami  zapewni podjazd o szerokości minimum 2,5-3 m. Minimalne wymiary miejsca parkingowego na samochód osobowy to 2,5 × 5 m.

3. Nieprawidłowe wykonanie prac ziemnych

Prace należy rozpocząć od wytyczenia krawędzi podjazdu za pomocą sznurka. Pamiętajmy, by z zaznaczonego obszaru najpierw usunąć warstwę ziemi, a dopiero potem wykonać wykop odpowiedniej głębokości (ręcznie lub za pomocą spycharko-ładowarki). Ziemię z wykopu najlepiej wykorzystać w ogrodzie, np. do kształtowania powierzchni terenu, aby nie trzeba było jej wywozić.

4. Niewłaściwy poziom z otoczeniem

Nawierzchnia utwardzona sąsiadująca z rabatami powinna znajdować się nieco ponad ich poziomem (dzięki temu nie będzie osypywała się na nią ziemia), natomiast na równi z powierzchnią sąsiadującego trawnika, co ułatwi koszenie.

5. Niewłaściwie zamontowane krawężniki

Krawężniki osadza się zaraz po zagęszczeniu dna wykopu pod podjazd (dopiero później układa się podbudowę). Warto posłużyć się przy tym poziomicą laserową i sznurem (promień lasera umożliwi wyznaczenie poziomu krawężników, a rozciągnięty między kołkami sznur – linię ich osadzenia). Krawężniki należy mocować na warstwie gęstego betonu, a po jego związaniu, od zewnątrz obsypać je ziemią, natomiast od środka – materiałem podbudowy. Obrzeża te mogą wystawać ponad powierzchnię podjazdu lub znajdować się na równi z nią.

6. Zaplanuj  przebieg instalacji i przewodów elektrycznych

Na etapie przygotowywania podbudowy podjazdu trzeba pamiętać o wykonaniu wykopów pod instalacje (elektryczną, sanitarną, kanalizacyjną lub odwadniającą), jeśli mają przebiegać pod nawierzchnią. Wzdłuż rur instalacji grunt powinien być starannie ubity, by nie doszło do zapadania się nawierzchni.

7. Właściwe zapewnienie odprowadzanie wody deszczowej

Każdą utwardzoną nawierzchnię powinno się wykonać z odpowiednim spadkiem (co najmniej 1,5%-2%), który zapewni szybkie odprowadzanie z niej wody deszczowej . Podjazd powinien być nachylony tak, by woda nie spływała w stronę ściany domu. Jeśli nawierzchnia jest rozległa, może wymagać zainstalowania odwodnienie liniowe

cieku betonowego

które polega na odprowadzaniu wody deszczowej z nawierzchni systemem korytek przykrytych rusztami.

Samodzielne wykonanie odwodnienia liniowego nie jest trudne, ale czasochłonne, dlatego jego montaż najlepiej powierzyć firmie brukarskiej, która będzie układać nawierzchnię (w trakcie wykonywania podbudowy podjazdu, na wymaganej głębokości ustawi korytka odwadniające i połączy je z rurami odpływowymi).

Rozwiązania z których korzystamy:

W naszej ofercie doradzimy jak ładnie połączyć kostkę brukową z naturalnym kamieniem (granitem).

Rozwiązania odprowadzające wodę (odwodnienia liniowe, powierzchniowe i korytka odwadniające)

Rozwiązania ułatwiające dla osób niepełnosprawnych

Palisady i ich zastosowania (okrągłe, kwadratowe, prostokątne, palinea)

Alternatywne wykończenia kostki obrzeżem lub ECOBoard

W skrócie omówimy dlaczego to naszą firmę powinieneś wybrać?

Niektóre firmy brukarskie chcąc obniżyć cenę usługi układają kostkę brukową na piasek nie używając betonu- nie uwierzycie ale tak naprawdę jest . Zleceniodawca niestety szybko zorientuje się ,że wcale nie zaoszczędził , ponieważ kostka brukowa ułożona na piasek dość szybko będzie wymagała naprawy. Wstępnie omówię naszą technikę układania kostki brukowej. Zaczynamy od korytowania czyli koparką usuwamy nawierzchnie do poziomu -20 cm, później nasypujemy piasek i zagęszczamy go do 20-stu cm. To ważne po piasku nasypujemy beton B-10 na wysokość 15-stu cm. I znów zagęszczamy do 10-ciu cm. I ten beton gwarantuje ,że położona na niego kostka brukowa będzie praktycznie wieczna i tu tkwi między innymi tajemnica w solidności wykonania przez nas usługi brukarskiej. Na beton kładziemy rurki poziomujące planty. Potem zagęszczamy i ściągamy łatę po rurkach aby na wypoziomowany i wyrównany grunt ułożyć dopiero kostkę brukowa. Możemy zaproponować różnorodne łączenia kolorów i faktur kostki brukowej.